- Official Polish discussion thread

    This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

    • Jako ze nie moge edytowac posta powyzej musze zadac pytanie w rym poscie:)

      Jak wrazenia po pierwszych lilku dniach na Epicu?
      Czy spelnia to Wasze oczekiwania i zaspokaja po polrocznym wyczekiwaniu?

      Co jest na plus a co na minus?

      Zaczne od siebie...

      Jak dla mnie jest to pozytywny powrot do starych czasow, gdzie nie bylo anty i liczyla sie o wiele bardziej strategia zarzadzania swoim kontem, surowcami, wydatkami i planowaniem.
      Speed x1 jak najbardziej mi odpowiada...jedyny minus jak dla mnie to brak ACSa...inne moze wyjda w praniu jak zacznie sie flota latac;)

      Powodzenia dla rodakow na Epicu;)
    • Itsari wrote:

      Jako ze nie moge edytowac posta powyzej musze zadac pytanie w rym poscie:)

      Jak wrazenia po pierwszych lilku dniach na Epicu?
      Czy spelnia to Wasze oczekiwania i zaspokaja po polrocznym wyczekiwaniu?

      Co jest na plus a co na minus?

      Zaczne od siebie...

      Jak dla mnie jest to pozytywny powrot do starych czasow, gdzie nie bylo anty i liczyla sie o wiele bardziej strategia zarzadzania swoim kontem, surowcami, wydatkami i planowaniem.
      Speed x1 jak najbardziej mi odpowiada...jedyny minus jak dla mnie to brak ACSa...inne moze wyjda w praniu jak zacznie sie flota latac;)

      Powodzenia dla rodakow na Epicu;)
      Jak dla mnie mogliby odrobinke przyspieszyc czyli x2 :) a brak acsa jest fajny :))
    • Itsari wrote:

      ciap wrote:

      Po co ten temat na forum gdzie większość nie ma konta? :P
      Do spamowania...inne narody maja a my co mamy byc gorsi i chowac sie tylko na naszym ojczystym fprum.??..
      Wolę się chować u siebie niż porównywać jaki jest angielski odpowiednik [ciach] A brak ACSa jest zły bo niby gramy ze starymi znajomymi, ale nie gramy :E


      /Upominam za pseudocenzurę/kruszynka
    • Przy braku ACS latalo sie bez problemu :) Ten co mial mniejsze straty wjezdzal na remis. Czesto gesto bylo duzo ciezkiego sprzetu bez miesa lub z ograniczonym, i bez wygranej, ale ze stratami u przeciwnika. Kolejny gracz wlatywal juz normalnie na wygrana. Zlom dzielono tak by pokryc straty solidarnie, a to co ponad straty 50/50. I nie bylo bata zeby to wielkie floty staly bez FSow :D
    • Raczej brak.

      A co do ACS - zostało to wytłumaczone w wiadomości od programisty odpowiedzialnego za retro uni, który @Art zacytował na naszym forum ( wiem - długie i po angielsku ;p ale czasem warto chwilę przysiąść i przeczytać ). Chcieli wprowadzić, ale nie mogli z uwagi na bardzo dużą ilość bugów która się z tym wiązała. Być może kiedyś będzie jak się z tym uporają, ale na razie się nie zanosi.
    • trochę brak pancerników, acs mi obojętny, prędkość jest taka jaka powinna być... na razie trochę czasu brak, a wiele zależy od szczęścia (bo u idlerów nie ma nic, a ci co grają z reguły często się logują albo bunkrują na potęgę) i odległości (często ktoś ma prostu bliżej i mnie ubiega a ja wlatuję po ochłapy), ale z czasem się to zmieni i ważny będzie jednak skill :) jak dla mnie to powrót do starych dobrych czasów i magii ogame :) czyli powrót z emerytury :) dodatkowy plus jest taki, że można spuścić łomot innym nacjom :) boli jedna polska masówka, którą pewnie często będzie widać w st po niewłaściwej stronie a ja nie bardzo lubię jak ktoś sobie moją flagą wyciera tyłek...
    • Krogulec wrote:

      na razie trochę czasu brak, a wiele zależy od szczęścia (bo u idlerów nie ma nic, a ci co grają z reguły często się logują albo bunkrują na potęgę) i odległości (często ktoś ma prostu bliżej i mnie ubiega a ja wlatuję po ochłapy), ale z czasem się to zmieni i ważny będzie jednak skill :) jak dla mnie to powrót do starych dobrych czasów i magii ogame :)
      Ladnie to opisales, ale zawsze ciezko sie farmilo. Ja na poczatku dwa razy utopilem 1MT + 1LM vs. 2 WR przy slepych lotach, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana :) Ale najwiekszym bolem OGame starego typu jest kolonia na 30 pol przy pierwszym podejsciu na starcie uni :D
    • shomei wrote:

      Ja na poczatku dwa razy utopilem 1MT + 1LM vs. 2 WR przy slepych lotach, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana Ale najwiekszym bolem OGame starego typu jest kolonia na 30 pol przy pierwszym podejsciu na starcie uni
      bo jak się farmi, to się najpierw obserwuje :) i za zadne skarby nie idzie sie w lmy, bo to tylko strata surowców, ktore mozesz zainwestowac w kopalnie (najlepiej kryształu i elektrownie, pod przyszłe sondy, bo badania drogie jesli chodzi o kryształ)... pierwszego mt wysyla sie samego na czuja (wg obserwacji, najlepiej w tym samym ukladzie zeby nie tracic deu na przegladanie galaktyki, ale to tez zalezy po prostu od szczescia,bo nie masz wplywu na to kto bedzie twoim sasiadem) i modli się, zeby wrocil... bo wiadomo, ze wr mozna postawic szybciej niz mt zwlaszcza jesli potencjalna ofiara widzi atak (ale jesli widzisz * to znaczy ze mozesz cofac - jesli masz okazje byc online, bo nikt sond nie ma jeszcze na tym etapie, wiec szpiegowanie przez kogos innego odpada), a w poczatkowym stanie gry nie jestes w stanie stwierdzic czy ktos jest flociazem czy rolnikiem... moj pierwszy mt nie wrocil, za to drugi juz tak... :) potem idzie sie w sondy, zeby juz nie latac na slepo itd :)
    • Kazdy gra jak uwaza :) Moim zdaniem 1LM do MT redukuje ryzyko utraty tych statkow. Mialem akurat pecha, bo gracz mial 2 WR przy 9 punktach, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Musisz tez wziac pod uwage to ze cele bez obrony maja przewaznie status noobschultz.

      Jak u drugiego typa zapalila sie (*) na 25min przed atakiem, to przyjalem zalozenie ze ktos na niego wjechal. Po 15 min pojawily sie czasy, co jeszcze bardziej utwierdzalo mnie w przekonaniu ze mam racje, a jednak prawdopodobnie wrzucil WR do stoczni i sie wylogowal :)

      Wiec jedynym skutecznym sposobem na to by nie tracic statkow przy slepych lotach, to po prostu nie latac na slepo :) Ja wolalem sprobowac, i pomimo tej straty i tak jestem na plus biorac pod uwage wszystkie slepe farmingi. Nawet w przypadku gdy wychodzisz na zero, to jest to oplacalne, poniewaz doprowadza do tego ze twoi sasiedzi rozwijaja sie wolniej gdy ich farmisz :)